Mis on Control4 tark maja?

NutikoduSinu tänane tark maja võib olla koht kus on palju nutikaid tooteid, aga üksikuna võttes on neid tihti ebamugav kasutada, kuna erinevate toodete jaoks on oma äpp või juhtpult ja kui seadmeid, äpp’e ja pulte on palju, siis ei ole nende vahetamine tihti kõige mugavam.  Siin tuleb mängu Control4 poolt pakutav tark kodu, mis seob erinevad seadmed üheks tervikuks ja võimaldab neil toimida nö. ühtse orkestrina. Näiteks telerit, ressiiverit või Telia digiboksi on võimalik juhtida eraldi üksikute äppide ja pultidega, aga näiteks Control4 teeb seda ühest kohast ja korraga. Valides näiteks Control4 puldidlt, et soovid vaadata telia TV’d lülitatakse automaatselt sisse teler, ressiver ja digiboks, ning vajalikel seadmetel määratakse ära õiged sisendid-väljundid, mida sa ei pruugigi teada. Kirjeldatud mugavale lülitusele on mõistlik lisada näiteks rulood ja valgustus nii, et näiteks filmi vaatama hakates lastakse rulood akende ette ja üleliigsed tuled kustutatakse jättes aktiivseks vaid meeleoluvalgus.
Töötab hästi tuntud toodetega firmadelt: Denon, Sonos, Apple SONY, Blusound, Onkyo, Harman Kardon, LG, Samsung jpt.


Tark maja nii väikestele, kui ka suurtele kodudele

Meie jaoks ei ole oluline, kas soovid automatiseerida väiksema ruumi valgustust koos TV-Audio süsteemiga või plaanid suuremahulisse mõisa kõiki lippe ja vilesi, millest ei puudu kodune kinoruum ja keskselt juhitud audio-videosüsteem, mis kõiki koduseid telereid ja kõlareid toidab. Control4 lahendused on sobilikud igasuguse suurusega hoone jaoks. Meie erinevate võimsustega  targa maja kontrollerid on paindlikud ja võimaldavad väikselt altustatud projekti ajapikku vastavalt soovidele ja võimalustele laiendada.


Keerulised asjad lihtsaks

Selleks, et oma mõtted targale majale selgeks teha on vaja sisendit, mille abil oma soovid edasi anda. Control4 puhul on selleks kasutajaliides, mis on nii väikesele lapsele, kui eakamale inimesele väga lihtsasti arusaadav ja mugav kasutada. Erinevad võimalused on loogiliselt grupeeritud ja varustatud piltide ning tekstidega, mis ei jäta kohta arusaamatusteks.
Control4 kasutajaliides on ühtne nii teleril, puute-ekraanidel, kui ka mobiiltelefonis.
Lisaks ekraanidele on üheks mugavaimaks viisiks kõike kontrollida klassikaline juhtpult, mis hoolimata oma tagasihoidlikust välmimusest on siiski nagu dirigent orkestri ees võimaldades suunata kõike, mida tark maja oskab. Sõltuvalt olukorrast juhib ta telerit, ruloode liikumist, valgusteid, helisüsteemi, toa temperatuuri või määrab hommikust ärkamisaega. Nuppude paigutus on loogiline ja mugav ning väike ekraan annab kogu vajaliku info. Kasutades saad aru, et tegemist on nö „päris asjaga“ mis toimib ja on omal kohal igas kodus.


Nutikodu lülitidTark valgustus ja targad lülitid

Meie poolt pakutav tark maja võimaldab kasutada Control4 tarkasi lüliteid, mille seadistamise võimalused on väga laialdased. Tavapäraselt saab lülitite abil juhtida valgust süüdates, kustutades või dimmerdades erinevaid valgusteid aga Control4 võimaldab midagi palju enamat. Erinevate nuppude alla saame lisada funktsioonid, mis käivitavad näiteks köögis perekoka lemmik-muusikavaliku otse Spotify’st või avavad uksekella helistanud külalisele kodu ukse. Igale nupule saab seotud funktsiooniga vastava graveeringuga teksti tellida, nii on alati teada, et milline nupp kelle muusikavaliku kävitab või kuhu vajutada, et  kodust lahkudes kõik seadmed ja tuled korraga välja lülitada.

Turvalisus ja tark maja

Kaamerad, targad lukud, garaaži uksed, tõkkepuud, liikumisandurid, üleujutuse andurid jpm. on võimalik  tuua erinevate süsteemide alt kokku ühte kohta. Näiteks selleks, et kodust eemal olles jälgida, kas garaaži uks sai kinni või, et kas midagi kahtlast kaamera vaateväljas ei ole on nüüd kõik ühes süsteemis. Kui oled koju paigaldanud targa luku, mis on Control4 koduautomaatikaga seotud, siis on lihtne varem jõudnud külalisele uks avada. Süsteemile Control4 fonoluku lisamisega on selle nupule vajutades võimalik sisse-ehitatud kaamera abil pilt edastada tubastele ekraanidele või ka näiteks mobiiltelefonile, kui sa parasjagu kodus ei ole. Samuti saame seadistada erinevatel sündmustel põhinevad meiliteavitused, kus näiteks üleujutuse andurilt tuleva info põhjal meil saadetakse jne.


Temperatuuri juhtimineTemperatuuri juhtimine

Tark maja poleks tark, kui me ei saaks juhtida sisekliimat. Control4 tark termostaat on võimeline juhtima väga laia hulka erinevad kliima- ja ventilatsiooniseadmeid. Samuti on võimalik süsteemis üsna lihtsalt määrata erinevateks aegadeks soovitud tubade temperatuurid ja täpne reguleerimine jääb siis juba targa maja hallata. Hoonetes, kus on kasutusel keskküte ja radiaatoritel käsitsi reguleeritavad termostaatidid, on raske püsivat temperatuuri hoida, kuna vee temperatuur radiaatorites muutub ja muutub ka välistemperatuur ning selliselt tuleks alatasa termostaati reguleerida.  Antud olukorras on mõistlik välja vahetada radiaatoritel olevad termostaadid tarkade vastu ning liites need meie targa maja keskusega saab ruumides hoida püsivat temperatuuri, küttekulusi vähendada eemaloleku ajaks või näiteks määrata öiseks ajaks magamistuppa jahedamat temperatuuri, mis kenasti ärkamise ajaks soojemaks reguleeritakse.
Sisekliimat annab mõjutada ka näiteks ruloode abil, mis palaval päikesepaistelisel päeval akende ette lastakse. Meie valikus on olemas maailmas laialt levinud tootja Qmotion patareitoitel rulood, mis ei vaja toimimiseks juhtmeid ning mille paigaldamine on väga lihtne. Ruloodes olevate patareide eluiga on kuni 3 aastat.


Koduautomaatika AlexaMõnusad lisad

  • Amazon Alexa toob sinu koju häälkäsklused, mille abil saad näiteks koju tulles tuled süüdata ja muusika käivitada ilma, et peaks ühtegi nuppu vajutama.
  • Mockupancy teenusega on võimalik sisse lülitada režiim, mis kodust ära olles imiteerib koduseid tegevusi. Näiteks reisil olles süüdatakse kodus valgus ja käivitatakse aegajalt teler ja nii on neil, kes tunnevad huvi sinu koduse vara vastu oluliselt raskem oma plaane teoks teha.
  • „When-Then“ teenus annab koduomanikule lihtsad vahendid koduse automaatika seadistamiseks. See on veebipõhine vahend, milles annab seadistada tegevusi mingite kindlate olukordade puhuks. Näiteks kui avaneb välisuks, siis saada meil või, kui liikumisandur tunneb liikumist, siis süüdatakse tuled jne.

Tark maja juhtimineKokkuvõtteks

Control4 toob targa maja lahendused täiesti uuele tasemele. Lisaks lihtsamale valgustuse juhtimisele või kardinate liigutamisele on Control4 võimeline palju enamaks sidudes ühtsesse süsteemi erinevad kodused elektroonikaseadmed nagu audio-video süsteemid, videovalve, fonolukud, erinevad andurid, termostaadid, küttesüsteemid ja palju muud tehes seda kasutaja jaoks väga lihtsalt ja arusaadavalt. Paigaldusega ei pea keegi iseseisvalt vaeva nägema, kuna selle töö aitab ära teha Control4 poolt selleks sertifitseeritud tehnik.
Loe lisaks: Home Smart Home

TEIE SOOVID - MEIE TEOSTUS